A házhozszállítás már 19.500,- Ft felett ingyenes, csomagpontra vagy csomagautomatába már 990 Ft-tól!

MITŐL FÜGG AZ ILLÓOLAJOK MINŐSÉGE?

Az illóolajok minőségét a termőföld, az éghajlat, a napsütéses órák száma, a csapadék mennyisége, a tengerszint feletti magasság, a mikroklíma, illetve a szüret, begyűjtés ideje is befolyásolja. Fontos, hogy az előállítás során a lepárlás ideje és a hossza is megfelelő legyen annak érdekében, hogy az adott illóolaj tartalmazza azt a vegyületet, amellyel a terápiás hatását kifejti.

MILYEN ILLÓOLAJAT HASZNÁLJAK?

Rendkívül fontos, hogy megbízható forrásból származó, terápiás célra alkalmas, 100%- os tisztaságú és természetes, ellenőrzött kemotípusú, bevizsgált illóolajat használjunk.

MIT KELL TARTALMAZNIA AZ ILLÓOLAJ CÍMKÉJÉNEK, CSOMAGOLÁSÁNAK? MIRE FIGYELJÜNK ODA A VÁSÁRLÁSNÁL?

-sötét üvegben legyen,
-az üvegen/dobozon legyen rajta a növény latin és magyar neve, a kemotípus, ha van,
-100%-os tisztaságú legyen,
-kémiailag bevizsgált, terápiás célra alkalmas legyen. A bevizsgálás gázkromatográfiás készülékkel történik, mely során meghatározzák azon vegyületeket, összetevőket, melyeket az illóolaj tartalmaz és kemotípusát is, ha van. A kemotípust ct.-vel jelölik (Pl. ct.1). Azt jelenti, hogy melyik összetevőt tartalmazza legnagyobb részben. Például a kakukkfű illóolajának is több kemotípusa lehet. Attól függően, hogy melyik évszakban gyűjtötték be, más más hatással bír, más problémákra használhatóak,
-a származási ország, a lejárat dátuma (bár a fenti követelményeknek megfelelő illóolaj ritkán romlik meg!),gyártó neve és a többféle illóolajat is tartalmazó termékeknél a gyártási száma,

MILYEN HATÁSAI VANNAK AZ ILLÓOLAJOKNAK?

Az illóolajoknak számos terápiás tulajdonsága van. Egy illóolajnak is több gyógyhatása van.

Néhány ezek közül:
afrodiziákum
altató
baktériumölő
fájdalomcsillapító
gombaölő
görcsoldó
gyulladáscsökkentő
immunerősítő
keringésfokozó
köptető
nyákoldó
nyugtató
összehúzó
parazitaölő
sejtmegújító
stersszoldó
szélhajtó
viszketés csillapító
vírusölő

HOGYAN HASZNÁLHATOM AZ ILLÓOLAJOKAT?

Párologtatás
Illóolaj párologtatásával fertőtleníthetjük helységeink levegőjét, erősíthetjük immunrendszerünket, ill. meghitt hangulatot teremthetünk. Használhatunk kerámia aromalámpást vagy elektromos aroma diffúzort.

Inhalálás
Felnőtteknek légúti megbetegedés esetén ajánlott.3-5 csepp illóolajat tegyünk 1 liter forró vízbe, majd hajoljunk a gőz fölé! Az első tünetek jelentkezésekor elkezdhetjük napi háromszor alkalmazni, így a légutakba bekerült kórokozókat hatástalaníthatjuk.

Illóolaj szaglóüvegcsében
Szorongás, stressz, félelmek, álmatlanság esetén tartsunk magunknál egy kis üvegben illóolajat vagy illóolaj keveréket, melyet szükség esetén bármikor elővehetünk. Súlyosabb ill. tartós probléma esetén ajánlott kúraszerűen használni. Naponta legalább három alkalommal mélyen lélegezzük be hétszer az illatot!

Fürdő
Immunerősítő, lázcsillapító, kényeztető fürdőt készíthetünk. Felnőtteknek 10 csepp, gyerekeknek 3 éves kortól 4 csepp illóolajat tegyünk 1 evőkanál tejszínbe, mézbe vagy tengeri sóra, betegség esetén almaecetbe. Öntsük a fürdővízbe és keverjük el, rögtön azelőtt, hogy a fürdőt vennénk! Csecsemőknek, kisgyermekeknek 3 éves korig illóolajos fürdő helyett aromavizes fürdőt készítsünk!

Lábfürdő
Immunerősítés, kényeztetés, vagy lábápolás céljából készíthetünk illóolajos lábfürdőt. Cseppentsünk 7-10 csepp illóolajat -akár több félét – egy evőkanál tengeri sóra és keverjük bele a vízbe!

Bedörzsölés
A fájó terület nagyságától függően, általában az aromaterapeuta által meghatározott mennyiséget (kb. 3-8 csepp), bedörzsöljük a gyógyítani kívánandó területre.

Masszázs
Masszázs esetén az illóolajat növényi olajjal elkeverve alkalmazzuk. Felnőtteknek 7-10 csepp, gyerekeknek 3 csepp illóolajat tegyünk kb. 5 ml növényi olajba (pl. sárgabarackmag, kókusz, szezám). Az illóolajos masszázst használhatjuk izomlazításra, immunerősítésre, kényeztetésre, stresszoldásra, vágykeltésre.

Borogatás
Illóolajos borogatást láz, fájdalom, izomhúzódás, zúzódás (meleg borogatás!) esetén alkalmazhatunk. 2-3 csepp illóolajat tegyünk kávéskanálnyi növényi olajba, ezt a keveréket kenjük a kívánt területre, majd borogassuk be. Láz esetén a csuklók, és a bokák belső felére tegyük az olajat, és hideg vizes ruhával borogassuk be. Az átmelegedett kendőt (lehetőleg kék legyen) hűtsük le minél többször!

Egy termék se felelt meg a keresésnek.